Złom w domu – jak się go pozbyć?

Zaśmiecanie środowiska tonami odpadów jest poważnym problemem ekologicznym. Jest coraz to mniej miejsc, w których jesteśmy w stanie składować śmieci, w następstwie tego ważne jest po raz kolejny dyspozycji wszelkich surowców, jakie nadają się do recyklingu, a również gigantyczne znaczenie ma zmniejszenie liczby odpadów trafiających na śmietniska. W jaki sposób jednak to zrobić? Po pierwsze widząc na ulicy osobę rozdającą ulotki omijajmy ją szerokim łukiem bądź też najzwyczajniej w świecie dziękujmy za ulotkę reklamową.

To naturalnie dzięki temu nie trafi ona po kliku sekundach do kosza, a ulotkarz oraz tak ma opłacane za godzinę pracy, a nie zależnie od ilości rozdanych tworzyw marketingowych. Wpływ na produkcję śmieci są w stanie także mieć nasze wybory na zakupach. Pamiętajmy, że należałoby kupować produkty w większych opakowaniach aniżeli w kilku mniejszych (lepiej kupić wodę 1,5 litra niż trzy małe wody 0,5 litra w trzech butelkach lub jeden rozległy proszek do prania zamiast paru mniejszych w oddzielnych kartonikach). Zwracajmy uwagę na opakowania – nie kupujmy towarów niepotrzebnie zapakowanych bądź z nie nadających się do recyklingu materiałów – wtenczas rekomendujemy skup złomu warszawa ursus. Ważna jest też odporność towaru, bo odpowiedniej jest zainwestować w droższy towar, który posłuży nam kilka lat niż w taki, który za rok trafi na śmietnik. Wytworzenie energii kosztuje wiele pieniędzy, a również ma negatywny oddziaływanie na środowisko naturalne. Produkcja energii elektrycznej wpływa na zwiększenie ilości dwutlenku węgla w atmosferze, a tym samym powiększa skalę efektu cieplarnianego.

Dlatego należałoby we własnym domu wypracować parę zachowań i przyzwyczajeń wpływających na redukcję nie wyłącznie zużycia energii, jednakowoż także wysokości naszych rachunków za prąd. Przesłanie mają przede wszystkim nasze dobory już przy zakupach. Kupujmy wyposażenia energooszczędne, np. pralki, kuchenki czy lodówki klasy AA+, jakie ograniczają zużycie prądu, telewizory LCD zamiast plazmowych, komputery zamiast kompów stacjonarnych. Wykorzystujmy żarówek energooszczędnych, a w naszych komputerach zamiast wygaszacza włączmy funkcję automatycznego wyłączenia monitora po paru minutach nieużywania. Wykorzystując z kuchenki elektrycznej zawsze kucharzmy pod przykrywką, potrawy wyłączajmy parę minut przed końcem gotowania (płyta oraz tak będzie jeszcze gorąca przez jakiś czas, wobec tego danie „dojdzie” na jedynej kuchence) i używajmy garnków w całości obejmujących palnik. Tudzież jeśli nie korzystamy z jakiegoś urządzenia po prostu je wyłączajmy z prądu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz