Ziołolecznictwo oraz jego aspekty – zastosowanie naturalnego leczenia

Jak wiele jest sfer medycyny? Całe ogrom. Rozpoczynając od kardiologii zajmującej się chorobami serca po psychiatrię zajmującą się schorzeniami umysłu. Czemu ciągle mało się mówi o takiej dziedzinie, jaką jest ziołolecznictwo? Jest to bodajże połączone z brakiem zaufania do tej sfery, jaka koncentruje się wyłącznie na „owocach natury”, jakimi są owoce, zioła, zboża oraz ogólnie różnorodne rośliny.

Kiedy tak właściwie boli nas głowa, zęby czy też najzwyczajniej w świecie jest nam zimno wielokrotnie sięgamy po rozmaitego rodzaju lekarstwa. Biorąc je nie zastanawiamy się przeważnie, z czego są zrobione, zależy nam zwłaszcza na działaniu. Drążąc bardziej temat, wolno odnieść wrażenie, że człowiek coraz to mniej zastanawia się nad tym, z jakich czynników składa się to, co on sam spożywa.

Powracając do lekarstw, wolno rzucić w ślepo, że leki powstają w fabrykach farmaceutycznych oraz w większości powstają na drodze chemicznych reakcji. Zgadza się. Jednakże zapomina się, iż pierwsze farmaceutyki – te najprostsze pochodzą zwłaszcza z artykułów roślinnych takich jak zioła, owoce. Kto z nas nie pił melisy? Powtarza się melisa, melisa, niemniej jednak nikt nie wie, co to jest tak rzeczywiście ta melisa.

Większa część uważa, że to po prostu nazwa własna tegoż lekarstwa na uspokojenie – więcej na odmiany cannabis. Melisa to nic innego jak nazwa zioła, jakie rośnie na terenie Europy oraz Azji. Zioła w medycynie od zawsze stanowiły jej ważne ogniwo. Podłożem do skonsumowania zioła w celu leczniczym były wcześniejsze obserwacje oraz badania, jakie stały się posadą do przyznawania funkcji poszczególnym roślinom leczniczym.

Zioła w medycynie stały się ważnym zwrotem w leczeniu ludności, ponieważ są one ogólnodostępne a jeżeli nawet występowałaby ich mała liczba, to zawsze wolno je uprawiać jak zwykłe rośliny. Ziołolecznictwo swoje „boom” przeżywało w okresie średniowiecza, kiedy to chrześcijańscy duchowni wykonywali ten rodzaj medycyny jako zgodny z „wolą bożą” i niezakłócający równowagi w świecie. Najpospolitszym wariantem zioła jest rumianek, jednak mało, kto wie o jego uzdrawiających właściwościach regenerujących skórę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz