Zagłada Żydów i wojny – w jakim miejscu poszukiwać informacji?

Rozpoczęcie dwudziestego wieku a także lata 40-ste i 50-te dały się we znaki wszelkim mieszkańcom świata, Mowa oczywiście o dwóch wojnach światowych, które na zawsze odmieniły gatunek ludzki, generując przy tym kolosalne cierpienie czy zostawiając po sobie zgliszcze i sterty zabitych ludzi. Największą tragedię przeżyli Żydzi, jacy zwłaszcza podczas II Wojny Światowej musieli radzić sobie z holokaustem oraz utratą bliskich, jacy masowo ginęli w obozach koncentracyjnych. Wojna zabierała im wszystko – majątki, członków rodziny, życie. Ocenia się, iż w obozach koncentracyjnych w czasie hitlerowskiej obławy na ten naród, w brutalny sposób (komory gazowe) poległo ponad 6 milionów Żydów.

Dziś w obozach koncentracyjnych na obszarze Polski, Niemiec lub innych państw organizuje się muzea, dni wspomnień i wszelkiego rodzaju wystawy, To właściwe miejsce, by zatrzymać się na chwile, celebrować pamięć wszystkich zabitych lub najzwyczajniej w świecie przestrzec obecną i następne generacje przed naturą ludzką, która potrafi być nieobliczalna. Wycieczki do takich miejsc to też zachwycający sposób, aby naocznie zapoznać wszystkie wiadomości o tragediach mających tam miejsce lub sposobie organizacji pracy oraz hitlerowskiej machiny wojennej, która zabijała niewinnych ludzi. Jeżeli jednak nie mamy możliwości prywatnego udania się do muzeum zorganizowanego w dawnym obozie koncentracyjnym, trafnym rozwiązaniem jest wejście na stronę Płaszów, gdzie publikowane są przetestowane wiadomości o rozmaitego typu obozach, ich komendantach czy o wojnie. Tam też dowiemy się wielu ciekawostek, jakich nie sposób odnaleźć w edukacyjnych podręcznikach od historii.

Domena internetowa dedykowana jest nie wyłącznie historykom, jakkolwiek także uczniom i wszystkim, którzy pragną dowiedzieć się więcej na temat strasznych czasów holokaustu. Gigantyczne opisy obozów koncentracyjnych, holokaustu, wydarzeń zmieniających bieg wojny i historii. Warto zapoznać te wiadomości, żeby wyrobić sobie dobrą opinię na temat holokaustu czy po prostu właściwie uczcić pamięć wszystkich martwych. Potraktujmy to również jako lekcje oraz przestrogę, by te straszne czasy przenigdy już nie powróciły.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz