Wsparcie w pracy na roli – machiny i ich pielęgnacja

System gospodarstw rolnych w stworzonym przez nas kraju jest w dalszym ciągu odmienna od reszty Europy. Mimo zachodzących siłą rzeczy zmian, w dalszym ciągu przeważają gospodarstwa średnie oraz małe, o niezbyt wysokich dochodach. W gospodarstwach tego typu jakakolwiek inwestycja w sprzęt oraz machiny do produkcji rolnej stanowi poważny kłopot. W następstwie tego także nabywane są w szeregu przypadków maszyny używane, z drugiej czy też nawet trzeciej ręki, wymagające notorycznej konserwacji oraz częstych napraw.

Ulegające zniszczeniu części ciągników agrarnych i innych machin w miarę zużywania w trakcie intensywnej eksploatacji muszą być zastępowane sprawnymi, jakie odszukasz na domenie internetowej części do maszyn rolniczych. Nie zawsze jest niezbędność zamontowania fabrycznie nowego zamiennika, na ogół wystarcza zamiana na część najzwyczajniej w świecie sprawną, nawet używaną. Najistotniejsza w takiej sytuacji jest dostępność podzespołów zamiennych i szansę ich zakupienia „od ręki”. Przez możliwość zakupienia należy rozumieć nie wyłącznie możliwą dostępność korzystnego towaru, jednakowoż oraz jego cenę będąca na takim poziomie, żeby nie będzie burzyła skromnego budżetu gospodarstwa.

Chwila uszkodzenia machiny jest właściwie nie do przewidzenia, a zdarza się na ogół w trakcie w najwyższym stopniu usilnych prac gospodarskich, a takie odbywają się sezonowo, w tym samym czasie we wszystkich gospodarstwach. Wobec tego w momencie awarii oprzyrządowania, wybitnie trudno jest o sąsiedzką pożyczkę machiny, bo wszystkie są wymagane jednocześnie.

Najważniejszym rozwiązaniem byłby serwis na miejscu, pracujący non stop. Od czasu kiedy tak właściwie upadły PGR-y i zlikwidowano większość spółdzielni produkcyjnych, na dostępny i tani warsztat naprawczy trudno liczyć. Najważniejsza jednak sprawą jest aby części do ciągników rolniczych i wszystkich zazwyczaj używanych maszyn wolno było kupić jak najbliżej swojej miejscowości. Trudno spodziewać się, by sklepy firmowe z oryginalnymi luksusowymi częściami do ciągników były w każdej wsi lub ewentualnie choćby gminie. Niemniej jednak istnienie jak najgęstszej sieci punktów sprzedaży części wykorzystywanych, komisowych, jest jak w najwyższym stopniu realne. Części muszą być sprawdzane i analizowane przed sprzedażą.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz