Walka z cellulitem – jakie są symptomy oraz powody powstawania pomarańczowej skórki?

Walka z tak zwaną skórką pomarańczową nie jest taka łatwa, jak na pozór ma prawo się wydawać. Jeśli i ciebie dotyczy ten problem, to na pewno wnikliwie wiesz, o czym mowa. Nie każda dama wprawdzie boryka się z problemem skórki pomarańczowej, jakkolwiek jak się okazuje, kłopot ten dotyczy dość obszernej liczby kobiet. Od lat opracowywane są różnorodnego typu kosmetyki na cellulit, jednak nie zawsze okazują się one do końca skuteczne.

Dzisiaj w hipermarketach i w gigantycznych centrach komercyjnych możemy kupić rozmaitego rodzaju kremy na powłokę pomarańczową, w wielu przypadkach nawet dużo one kosztują. Obok kosmetyków opracowywane są coraz to o wiele bardziej śmiałe terapie, które także mają pomagać w zwalczaniu tego problemu u kobiet.

Nie jest to proste, niemniej jednak miejmy nadzieję, iż w niedalekiej przyszłości zostaną opracowane dzisiejsze metody walki z uporczywą skórką pomarańczową, której kobiety tak nie uwielbiają – polecamy dermapen. Jeśli tudzież pragniemy mieć jędrną i gładką skórę, zatroszczmy się przede wszystkim o ruch, bo on w głównej mierze jest w stanie zapobiegać tego typu kłopotom, jakie spędzają dzisiaj sen z powiek wielu paniom.

Najczęstszymi oraz zarazem w najwyższym stopniu widocznymi przyczynami skórki pomarańczowej są: pofałdowana oraz nierówna cera, jaka niestety prezentuje się niezmiernie nieestetycznie. Kłopot cellulitu niestety dotyczy pokaźnej ilości kobiet, a nie każda zdaje sobie sprawę z tego, jak trzeba mu przeciwdziałać oraz jak postępować, aby chociaż w małym stopniu zapobiec jemu dynamicznemu rozwojowi. Czasami na skórze pojawiają się również niewielki grudki oraz zgrubienia, jakie mogą pojawiać się na udach, biodrach bądź też na pośladkach.

Wciąż poszukiwane są przyczyny powstawania skórki pomarańczowej, a jak sądzą naukowcy, newralgiczną rolę w procesie jej powstawania mają w głównej mierze hormony, a zwłaszcza estrogeny. To oczywiście one przyczyniają się do wyżej wymienionych objawów, powodując tą kobiecą dolegliwość. To naturalnie również z tego względu problem ten dotyczy przede wszystkim kobiet – albowiem mechanizm powstawania uporczywej skórki pomarańczowej związany jest z po największej części z zaburzeniami hormonalnymi, z estrogenami. Mężczyzn kłopot ten właściwie prawie nie dotyczy. Cellulit, określany mianem najzwyczajniej w świecie skórką pomarańczową jest wobec tego typowo damską kobiecą przypadłością.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz