W jaki sposób poprawnie wykształcić dziecko? Czy trzeba puścić je do przedszkola?

Dziecko to skarb jakiegokolwiek rodzica. Gdy maleństwo przychodzi na świat, życie rodziców zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Wszystko jest uzależnione potrzebom malucha. Aranżowanie pokoiku dla dziecka, wyprawka, pierwsze szczepienia oraz zakup wszystkich niebezużytecznych dodatków to wydatki, jakich nie da się ominąć. Często zdarza się tak, iż nieceniona jest wsparcie dziadków, nie jedynie w sensie materialnym, jakkolwiek także opiekuńczym.

W dzisiejszych czasach niezmiernie trudno o pracę. Nic wobec tego zadziwiającego, iż poza radością z posiadania dziecka pojawiają się też obawy związane z urlopem macierzyńskim i utrudnieniami, na jakie spotykają młodzi rodzice. Chociaż sytuacja pomału zmienia się na poprawniejsze, dalszym ciągu pań boja się o własne stanowiska i o to, iż kiedy powrócą po urlopie macierzyńskim, są w stanie strwonić pracę. Ostatnio coraz częściej mężczyźni biorą urlopy edukacyjne i pozwalają własnym żonom w wychowywaniu dziecka. Do lamusa już odchodzi wizerunek rodziny szablonowej, gdzie to tata zarabia a mama zajmuje się domem oraz edukowaniem dziecka.

Gra toczy się o to, żeby w jaki sposób najwięcej czasu dziecko spędziło z rodzicielami oraz nie musiało wcześnie być pod opieką niani. Dziecko objęte uczuciem obojga rodziców sprawniej dojrzewa i chętniej uczy się oryginalnych rzeczy. Dzisiaj coraz młodsze dzieci idą do przedszkola. Z jednej kwestii rodzice decydują się na to, bowiem nie mają już możliwości opieki nad dzieckiem cały czas, z drugiej chodzi o jak najwcześniejszy kontakt z rówieśnikami, poza tymi z „piaskownicy”. Przedszkole to na pewno obszerny krok dla dziecka. Zaczyna działać w nowym środowisku, gdzie nie ma już rodziców, a zastępują ich panie opiekunki – Różany Ogródek – przedszkole mokotów. Kontakt z innowacyjnymi kolegami i koleżankami, z którymi dziecko spędza dzisiaj większość czasu, to też istotny stres. Dzieci mają różnorodne osobowości oraz przynoszą do przedszkola różne przyzwyczajenia. Należałoby jednakże popatrzeć na plusy zapisania dziecka do przedszkola.

W głównej mierze jest to świetna okazja do pierwszej lekcji niezależności. Do tej pory dziecko było pod opieką matki czy też babci, dzisiaj jest jednym z wychowanków oraz ma takie samo położenie, co jego rówieśnicy. Po drugie, dziecko uczy się wielu oryginalnych rzeczy, Jest to jego pierwsza szkoła, pierwszy kontakt z różnorodnymi formami edukacji. Śpiewanie, gimnastyka, rytmika, plastyka oraz coraz częściej – nauka języka obcego przez zabawę. W przedszkolu nie ma czasu na nudę. Oddając dziecko pod opiekę kobiet przedszkolanek rodzic ma pełne przekonanie, iż jest w odpowiednich rękach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz