W jaki sposób dbać o zęby oraz jamę ustną? Szczoteczki pomocą dla każdego

Śliczny uśmiech to mrzonka każdego z nas. Jest symptomem zdrowia oraz powiada otoczeniu, iż troszczymy się o własne ciało. Aby zachować biały uśmiech nie zawsze powinniśmy wydać fortunę w gabinecie zębowym. Niekiedy wystarczy stosowna profilaktyka, inaczej codzienna higiena jamy ustnej. Sojusznikiem w walce o zdrowe zęby z pewnością są szczoteczki do zębów. Już po dwóch minutach mycia zębów elektryczną szczoteczką wszystkie resztki, a też osad, jaki pozostawiają herbata, kawa i papierosy zostają usunięte. Warto w związku z tym zainwestować w szczoteczkę elektryczną, żeby uniknąć częstych wizyt u dentysty. Jeżeli jesteśmy członkami kilku osobowej rodziny tym znacznie bardziej inwestycja się zwróci.

Gdyż szczoteczki elektrycznej ma okazję używać parę osób. Wystarczy jedynie nabyć dla każdego wymienną końcówkę – sprawdź oclean.pl. Każdą wolno oznaczyć innym kolorem krążka. To naturalnie dzięki temu nikt się nie pomyli. Jest to w pełni sanitarny oraz niesłychanie wydajny sposób czyszczenia zębów. Podobnie jak w przypadku tradycyjnej szczoteczki zamienną końcówkę wyrzucamy i kupujemy oryginalną po trzech miesiącach. Porady dentysty, co do wyboru typu szczoteczki do zębów, z pewnością powinny zasięgnąć osoby, jakie mają trudności nie jedynie z samymi zębami, niemniej jednak również z dziąsłami, czy także noszące aparaty bądź też korony. Dentyści coraz to bardziej polecają używanie szczoteczek elektrycznych, zamiast szablonowych. Z jakiego powodu? Powodów jest parę.

Najważniejszym jest szybkość z jaką porusza się główka szczoteczki. Im prędzej, tym poprawniej dla naszych zębów. Drugim znaczącym czynnikiem są ruchy jakie egzekwują elektryczne szczoteczki. Niezmiernie częstym błędem jaki wykonujemy przy szczotkowaniu stereotypową metodą jest sposób mycia. To jakie ruchy wykonujemy szczotkując wprost przekłada się na stan uzębienia. Nadmiernie mocne dociskanie włosia do powierzchni zęba oraz niewłaściwe ruchy szczoteczki, moją być powodem chorób dziąseł oraz osłabienia szkliwa, a w efekcie próchnicy. Elektryczne szczoteczki eliminują to zagrożenie. Dostępne na półkach sklepowych szczoteczki elektryczne egzekwują ruchy rotacyjno-oscylujące. W ten sposób czyszczą zęby nie naruszając szkliwa i dziąseł. Niektórzy producenci w swojej ogromnej ofercie mają także szczoteczki egzekwujące ruchy pulsacyjne (do przodu oraz do tyłu). Główka szczoteczki rytmicznie dociska się do przestrzeni zębów i efektywniej rozluźnia płytkę nazębną.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz