Spanie – którą pościel nabyć, by spać zdrowo?

Generalnie rzecz pobierając wełna posiada dwie nadrzędne właściwości- zimą ociepla nasze ciało, a latem je schładza. Ze względu na sprężystość wełny, kołdra nie przywiera nazbyt do ciała śpiącej osoby, co zapobiega niedobrej izolacji cieplnej. Na skutek tego w zimne noce nie będziemy odczuwać chłodu, bo warstwa natury otuli nas swym niepowtarzalnym ciepłem. Pościel jedwabna to również wchłanianie wilgotności wydzielanej przez człowieka.

Samoistna absorpcja potu sprawia, że dotykając kołdry, nie odnosimy wrażenia wilgotności. Oprócz tego po nieprzyjemnym zapachu potu nie zostaje nawet drobny ślad. Wszystko wchłaniane jest przez pościel. Środowisko senne, w jakim się znajdujemy to ważna funkcja każdego pokoje. Niewielu z nas niemniej jednak zdaje sprawę z tego, w jakim stopniu oraz jakie następstwa niosą za sobą niewłaściwie dobrane do indywidualnych pragnień materiały, pod jakimi śpimy. Nie uświadamiamy sobie również, iż niemiłe zapachy wydzielające się z ciała umieją zakłócić nasz sen w znaczący sposób. Pomocniczym walorem naturalnego tworzywa, takiego jak wełna jest jej składnik, lanolina, która nie pozwala, by zabrudzenia wniknęły w głąb kołdry.

Często okazuje się kapitalnym rozwiązaniem dla alergików, albowiem zabija wszystkie drobnoustroje i roztocza, odpowiadające, w większości przypadków, za alergie skórne oraz kłopoty połączone z układem oddechowym. Zapobiega sporej chorobie, astmie, hamując rozwój zarazków i drobnoustrojów. Tu Poduszka jedwabna 40×60 – silk.pl niweluje także destrukcyjne działanie jonów dodatnich poprzez zastąpienie ich jonami ujemnymi, przymiotniki symptomatyczne każdego człowieczego organizmu. Przyczynia się do odczuwania bycia wypoczętym, eliminuje nadpobudliwość nerwową, a także wzmacnia odporność organizmu. Dzięki temu jesteśmy mniej podatni na drobnoustroje i wirusy, doprowadzające na ogół do poważnych schorzeń reumatologicznych i neurologicznych. W wypadku bólu mięśni, łagodzi ich napięcie, czynnik odpowiedzialny zwłaszcza za nasze cierpienie oraz chroniczne skurcze. Jeśli nie odczuwamy bólów mięśni, wełna, przez pobudzenie zakończeń nerwowych, działa profilaktycznie na stworzony przez nas organizm ludzki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz