Samochodowa diagnostyka komputerowa wykonywana w AutoGlob

Samochodowa diagnostyka komputerowa wykonywana w AutoGlob prowadzona jest na imponującym poziomie. Kiedy tylko jakikolwiek kierowca dojdzie do wniosku, że musi korzystać z takiego wyjścia, powinien zapisywać się na wizytę. Doświadczeni mechanicy podłączą specjalny komputer diagnostyczny do komputera pokładowego auta.

Dzięki temu można szybko dowiadywać się, w jakiej formie jest pojazd oraz czy wyznaczone parametry będą odbiegać od najlepszych, czy też wszystko jest prawidłowe. W produkowanych obecnie pojazdach umieszczone są komputery wewnętrzne, mające za zadanie sterować silnikiem i pozostałymi podzespołami. Mają one wprowadzone specjalne układy diagnostyczne, ustawiane w ten sposób, aby odpowiadać za odpowiednie zakresy pracy dla wszystkich elementów oraz czujników.

Jeśli jakiś element wykracza poza rekomendowane parametry, komputer pokładowy zapisuje właściwy kod błędu w pamięci. To baza do tego, by następnie mechanik mógł bezbłędnie umiejscowić awarię. Specjalny komputer diagnostyczny podłączany do komputera pokładowego pojazdu umożliwia sprawną wymianę informacji. Dane o kondycji pojazdu pozwolą specjaliście odnaleźć problem i rozpocząć jego usunięcie. Przy pomocy diagnostyki komputerowej można przykładowo zdiagnozować kody usterek dla systemów bezpieczeństwa ABS, SRS, ASR, ESP, AIRBAG i EPC, immobilizera, układu paliwowego czy sterownika silnika. Ponadto można sprawdzić parametry auta w czasie jazdy. Wybrane urządzenia diagnostyczne pozwalają zarządzać przykładowo automatycznymi skrzyniami biegów oraz systemami klimatyzacji.

Na usługę komputerowej diagnostyki auta opłaca się też decydować przed zakupem auta używanego. W warsztacie można na dodatek korzystać z usługi mechanika wcześniej zapisując się na konsultację. Sprawdzone usługi są przeznaczone dla aut osobowych i dostawczych dowolnych marek. Pełna oferta zamieszczona jest na stronie warsztatu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz