Reguły zdrowego żywienia – poznaj je i trwaj zdrowo

Dorodne odżywianie jest niezmiernie ważne dla organizmu człowieka, ponieważ konsekwencją jest pełnia sił i energii przez cały dzień. Aby mieć miarodajne zasady których należałoby się trzymać przez jakiś czas trzeba przyjąć model żywieniowy który ma swoją historię oraz jest propagowany wśród ludzi. Mowa tu o piramidzie żywieniowej jaką zna coraz więcej osób. W głównej mierze obrazek ten wisi w wielu gabinetach medycznych, dietetycznych, a też dzieci oraz młodzież uczą się o tym w szkole. Towary podzielone zostały na grupy oraz w piramidzie zajmują odpowiednie miejsce. Na samym dole odnajdują się artykuły pokarmowe skrobiowe.

Kwalifikuje się do nich wszelkiego rodzaju kaszę, ryż, makaron, produkty mączne, ziemniaki a też pieczywo takie jak chleb lub bułki. Tak właściwie artykuły te to podstawa każdego żywienia, szczególnie porannego bo dają najwięcej energii. Istotne jest też to co do nich zostaje dołączone – przetestuj również woda w organizmie. Segment wyżej odnajdują się warzywa jakie można jadać pieczone, pichcone, smażone czy surowe. Są one bazą diety dla jakiejkolwiek osoby bo warzywa obejmują szereg rozmaitych składników mineralnych i witamin. Następna grupą jaka wolno wyróżnić są owoce i bakalie.

Przynależą do nich owoce lokalne, egzotyczne a także orzechy, rodzynki, pestki oraz jadalne nasiona. Służą bezbłędnie jako przekąska ale także dodatek do potraw. Kiedy są suszone wtenczas robi się z nich musli. Na czwartym miejscu piramidy znajdują się artykuły mleczne. Podłożem jest tu mleko, jakkolwiek zalecane są także kefiry, jogurty, maślanka czy towary z mleka takie jak sery. Oczko wyżej tworzą towary mięsne, ryby oraz jaja. Spożywane są według gustów albowiem nie wszyscy je lubią. Jeżeli gra toczy się o zdrowe odżywianie to mają istotną ilość białka, żelaza a również tłuszczów omega. Na szóstej pozycji w piramidzie umieszczone są oleje oraz margaryny jakie służą do smarowania pieczywa oraz smażenia i pieczenia potraw. Na samej górze natomiast znajdują się słodycze.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz