Proponujesz wczasy? Sprawdź propozycje biur oraz agroturystyki

Z roku na rok, jakim sposobem podają dane publikowane przez Polską Izbę Turystyczną, rosną liczby wędrowców zagranicznych odwiedzających skonstruowany przez nas kraj. Świadczy to o zwiększonym zainteresowaniu turystów z wielu krajów stworzona przez nas ojczyzną, jaka przez całe lata dawnego ustroju socjalistycznego była w pewnym stopniu zamknięta przed samowładczym zwiedzaniem przez wędrowców.

Zagraniczni przybysze zwiedzają rozmaite zakątki stworzonego przez nas kraju, kierowani rozmaitą motywacją, jednakże są miejsca, gdzie szczególnie wielu podróżników co roku przybywa. Do takich punktu na pierwszym miejscu wolno zaliczyć stolice Małopolski – Kraków, gdzie liczba wędrowców przybywających w ciągu roku dawno już naruszyła milion.

Turyści zafascynowani są starym miastem, ilością kościołów oraz ładnymi kamieniczkami. Wybitnie wielu także podróżników, szczególnie z Niemiec, zwiedza nasze Mazury, gdzie z roku na rok powstaje coraz więcej hoteli, portów jachtowych, proponujących usługi na najważniejszym europejskim poziomie, z drugiej zapewniającym pamiętne wrażenia w przepiekanych krajobrazach. W miarę bogacenia się indywidualnych społeczeństw, wzrasta zainteresowanie turystyką jako taką, ludzie coraz więcej pieniędzy wydają na wojaże krajoznawcze, spędzanie urlopów poza granicami własnego kraju, dopiero ujawniający się od wiarygodnego czasu kryzys gospodarczy w wielu rozwiniętych krajach świata spowodował nieco zahamowanie wojaży turystycznych.

Wybitnie kultowa od kilkunastu lat jest tak oznaczana turystyka tematyczna – dla hobbystów tego rodzaju turystyki kryzys nie jest składnikiem osłabiającym intensywność wyjazdów – sprawdź http://ecotravel.net.pl/. Przykładem może być typ turystyki ukierunkowanej na zwiedzanie na przykład średniowiecznych zamków, miłośnicy odwiedzają każdego roku, w miarę posiadanych możliwości pieniężnych, kolejnych szlaków obejmujących takie zamki. Bardzo legendarne są szlak zamków położonych w dolinie Loary we Francji, szlak starych zamków położonych w południowej Anglii albo też szlak zamków położonych w środkowej Hiszpanii. W stworzonym przez nas kraju także istnieją tego rodzaju szlaki turystyczne, obejmujące zamki średniowieczne, czasami nawet ich ruiny, jak Szlak Orlich Gniazd, obejmujący tego typy budowle na terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz