Producenci kawy z całego świata – czemu pijemy rozmaite kawy?

Kawa wytwarzana i przede wszystkim hodowana jest w rozmaitych państwach. Ażeby możliwe było wyprodukowanie ziaren kawy w położeniu, w jakim pragniemy założyć plantację musi być prawidłowo ciepło, musi być należyta wilgotność. Większa część kawy produkowana jest w Ameryce Południowej i Azji. Drobne ilości w Afryce. Bezsprzecznie do największych producentów kategoryzuje się Brazylię. Stamtąd na rynek światowy wypuszcza się ponad dwa miliony ton kawy.

A jest to naprawdę wybitnie dużo. To nieomalże trzydzieści procent ogółu kawy, jaka trafia na sektor światowy. Drugim co do wielkości fabrykantem jest Wietnam a niebawem za nim plasuje się Indonezja. I to oczywiście z tych krajów kawa jest zdecydowanie najlepsza. Wiele osób kupując w punktach sprzedaży kawę zwraca uwagę na to skąd wywodzą ziarna kawy. Znikome ilości kawy zbierane są w Ugandzie, Hondurasie i Etiopii.

To naturalnie rynek kawy dostarcza tym państwom milionowe przychody. A hodowla kawy wcale nie jest rzeczą prostą, zobacz kawa z Brazylii. Każdy entuzjasta tego fantastycznego napoju ma obowiązek to wiedzieć.

Wybitnie wiele osób twierdzi – niekiedy nieco przekornie, że żyje, funkcjonuje jedynie dzięki kawie. Wiele milionów dorosłych osób każdego dnia rano pije ten orzeźwiający napój. Kawa obejmuje kofeinę w następstwie tego rzeczywiście pobudza nas do życia, powoduje, że organizm budzi się ze snu, stajemy się bardziej energiczni. Kawa ma dużo pozytywnych cech. Jest nią choćby to, iż sprawia ona, iż nasza pamięć jest lepsza, sądzimy trzeźwo, znika zmęczenie. Wychylenie filiżanki kawy poprawia opisującą nas koncentrację. Dlatego też czasem w ciągu dnia powinniśmy taką właśnie kawę wypić.

Musimy jednakże uważać na jej ilość. Nie możemy pić nadmiernie dużo kawy. Musimy tego pilnować. Porywającą ilością jest dwie filiżanki niezbyt mocnej kawy. Dotlenia to nasz organizm oraz aktywuje spalanie kalorii. Badania dowodzą też, iż regularne picie kawy zmniejsza ryzyko zachorowania na niektóre choroby takie jak cukrzyca czy nowotwory. Wielokrotnie jesteśmy w stanie także zanotować, że po napiciu się kawy – dosyć mocnej znikają bóle, a w zasadzie ból głowy. Nieraz właśnie kawa działa lepiej oraz prędzej aniżeli leki przeciwbólowe – a to dzięki kofeinie, która zawarta jest w tym napoju.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz