Pomoc life coacha – co masz prawo zdobyć?

Coach, czyli osobisty trener, jest trochę jak psychoanalityk. Będzie doradcą, mistrzem, obrońcą swojego konsumenta, jednak nie mówi co trzeba czy należy zrobić, wyczekuje takiej odpowiedzi naturalnie od klienta. Każdy z nas potrzebuje mentalnego wsparcia w wielu dziedzinach życia. Coraz częściej, ludzie egzystujący szybko, usilnie, odczuwają stany stresowe, lękowe – zwłaszcza wielokrotnie takie stany psychiczne występują u ludzi, których zadaniem jest podejmowanie istotnych decyzji, odpowiedzialnych za ogromne zespoły robotników, inaczej u ludzi będących na posadach kierowniczych. Coaching, wychodzi na przeciwko takim stanom, wspomagając kontrahentom odszukać dawnego siebie w powszednim życiu, zmotywować do harmonijnych działań oraz reakcji – sprawdź Coach Elżbieta Jezierska – life coaching warszawa. Na razie, coaching można nazwać paranauką – nie ma jeszcze naukowych podstaw tej sfery. Wydaje się tylko, że jest sprawą czasu obsługiwanie naukowe coachingu dla potrzeb psychologii stosowanej.

Jeśli jest zapotrzebowanie na coaching, to oznacza że jest on ludziom przydatny. W życiu dopada nas dużo stresowych sytuacji – komplikacje rodzinne, przemiana pracy, stanowiska, zmiana zespołu, niepowodzenia na przeróżnych płaszczyznach. Jedni sobie wyśmienicie radzą, goszczą wyzwania, akomodują się bez kłopotów do innowacyjnych sytuacji, innych dopada stres powiązany z wiarą w niepowodzenie. Co w takiej sytuacji zrobić?

Najprzyzwoiciej byłoby posiadać obok siebie takiego anioła stróża, który pomoże nam odebrać wiarę w siebie, natchnąć nadzieją oraz przedstawić przyszłość w ciepłych odcieniach. Na przeciw takim życzeniom wychodzi coaching, dostajemy osobistego trenera, który trochę jak psychoanalityk wyciąga z nas wiadomości nawet z dalekiej przeszłości, starając się dociec, co przyczyniło się do stworzonego przez nas załamania. Mogą to być rozmaite, nawet banalne dla nas incydenty z życia zawodowego, prywatnego, jakie mimo woli niezwykle na nas wpłynęły. Prywatny trener, innymi słowy coach, będzie nas wspierał, zachęcał, motywował, jednak nie udostępni nam odpowiedzi na pytanie co dalej. Tej odpowiedzi powinniśmy poszukać sami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz