Polisa drogowa z holowaniem – czemu warto mieć?

W momencie wypadku samochodowego, kiedy tak właściwie to okazaliśmy się poszkodowanym, to na pewno pragnęlibyśmy zdobyć odszkodowanie. Dlatego w takim czasie powinniśmy zadbać o wykonanie słusznej procedury. Traktuje ona na przykład wypisania oświadczenia o wypadku samochodowym. Dzięki temu będzie szansa ukazania kolizji, jaka wystąpiła, jak oraz poszkodowanego, który ma uzyskać danego odszkodowanie.

Następuje taka procedura w czasie, gdy nie decydujemy się na wzywanie policji, czyli w czasie mniejszych kolizji, jaka nie stworzyła poszkodowanych. Zakład ubezpieczeń będzie żądał od nas dobrych danych, abyśmy zdobyli odszkodowanie. Skutkiem tego musimy dokumentnie przekazać mu dane traktujące kierującego samochodem, dane dotyczące pojazdu, numery polisy, nazwa oraz adres zakładu ubezpieczeń, z jakim właściciel pojazdu ma podpisaną umowę ubezpieczenia. Jeżeli w taki sposób będziemy starali się dbać o ubezpieczenie, to z pewnością porządnie na tym wyjdziemy.

To właśnie dzięki temu w szybszym wyrazie będziemy mogli wyczekiwać o zdobycie odszkodowania, które będziemy mogli wykorzystać na naprawę samochodu. Wypadki samochodowe są chlebem powszednim, dlatego warto będzie starać się zawsze posiadać w samochodzie druk oświadczenia wypadku. Dzięki niemu będziemy w stanie wszystko ustali, cały przebieg danej kolizji, jak i wyznaczyć uczestników takiego wypadku samochodowego – Ty tudzież sprawdź pomoc drogowa katowice cennik. Wypada jednak zwrócić szczególną uwagę na informacje, które powinno mieć oświadczenie o okolicznościach zdarzenia.

W nim musi być zawarty opis miejsca zdarzenia-inaczej skrzyżowanie, ulicę, nr domu. Poza tym należy zaprezentować nim dokładne dane kierowcy. W szczególe PESEL, adres, imię oraz nazwisko, kategorię prawa jazdy. Znaczące są też dane identyfikujące auta, inaczej numery rejestracyjne. Poza tym musimy zadbać o to, żeby na oświadczeniu znajdowały się numery polisy, jak i nazwa ubezpieczyciela, opis uszkodzenia samochodów, data, numer oraz organ wydający prawo jazdy. Na takim oświadczeniu wskazujemy też osobę, jaka ponosi winę za zdarzenie. W razie jakichkolwiek niejasności powinniśmy postarać się o wezwanie policji, która będzie mogła ustalić poszkodowanego wypadu samochodowego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz