Podróż do Indii – odwiedzamy Bollywood

Mawia się, że co kraj, to obyczaj. Podczas gdy większość europejskich państw ma dość zbliżoną kulturę i tradycję, to kontrasty o dużo o wiele bardziej rzucają się w oczy, jeżeli przyjrzeć się krajom usytuowanym na innych kontynentach. Zwłaszcza fascynująca wydaje się Azja, która oczarowuje swoimi intensywnymi odcieniami. Takim najbardziej charakterystycznym krajem, który jednakże wydaje się szczególnie bliskim Europejczykom, są Indie. Spoczywające na Półwyspie Indyjskim, między dwoma ogromnymi rzekami Indus oraz Ganges państwo istnieje już od czasów starożytnych, skąd wywodzą się wierzenia oraz niektóre systemy filozoficzne Indii. Oczywiście ta niezwykła duchowość uwodzi wszelkich tych, którzy rozczarowali się już cywilizacją Zachodu.

Indie również i dzisiaj wydają się przede wszystkim uduchowione, a do krajowych ośrodków edukacyjnych każdego roku przybywają tłumy szukających siebie osób. Kraj zdumiewa oraz oczarowuje jednocześnie także oczywiście bogactwem kolorów i zapachów, przy jakich wszystko inne wydaje się jedynie szare i bezbarwne. Każdy kraj ma w sobie coś nadzwyczajnego, co przyciąga i olśniewa. Być może właśnie właśnie dlatego tak kultowa stała się aktualnie turystyka – więcej o tym na jasnowidzamala.pl – podróż do Indii. Środki przewozu stają się coraz szybsze, jest więcej biur podróży, bezustannie rozbudowuje się infrastruktura krajoznawcza, a ludzie mają wolny czas i przede wszystkim pieniądze, aby podróżować i poznawać coraz to innowacyjne miejsca, kultury oraz tradycje.

Chociaż bez ustanku najbardziej słynnym celem wyjazdów na świecie są państwa europejskie, to jednak ludzi coraz o wiele bardziej zaczynają fascynować również państwa położone poza Europą. Takim bliskim, chociaż odległym krajem wydają się Indie. Egzotyczny, pełen barw oraz zapachów kraj ma w głównej mierze dostatnią, sięgającą w starożytność historię oraz kulturę. Szczególnie pociągające wydają się indyjskie systemy filozoficzne, a liczne ośrodki medytacyjne przyciągają tłumy ludzi, jacy rozczarowali się zachodnią cywilizacją oraz mają nadzieję znaleźć w Indiach siebie. Niemniej jednak Indie to też kraj przypraw, jakie na potęgę sprowadzano do Europy. Typowo indyjskie są zalewy korzenne jak cynamon, kardamon czy curry.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz