Odetchnięcie w górach – w jakim miejscu zająć nocleg?

Podróżując w góry mamy dużo możliwości nocowania. Jak najbardziej, kiedy chcemy być blisko natury i gdy to ona jest stworzonym przez nas kluczowym zamiłowaniem, możemy wybrać namiot, lecz musimy się liczyć z tym, że będziemy musieli rozbić go na polu namiotowym bądź kempingowym bądź też poszukać miejsca oddalonego od szlaku oraz poza obszarem chronionym. To nie zawsze jest proste. Musimy też pamiętać, aby w pobliżu lasu nie rozpalać ognisk. Namiot jest to więc sposób nocowania dla autentycznych entuzjastów przyrody. Jesteśmy w stanie również wybrać schronisko. Jednak musimy się liczyć, iż oraz tam nie będziemy mieć komfortu. Najważniejszym rozwiązaniem wydaje się hotel bądź też pensjonat położony w pobliżu. Gwarantują nam wygodę i dają możliwość umycia się i posilenia w nadzwyczaj solidnych warunkach.

W hotelu będziemy mieć własną toaletę, a śniadanie, obiad lub kolacje zjemy w restauracji hotelowej. Nie będziemy musi niepokoić się o nic, bo nawet pokojówka posprząta w naszym pokoju. Jest to duża wygoda, gdy wybraliśmy się na wczasy z dziećmi. W szeregu przypadków wybierając Wolne pokoje Kościelisko wybieramy najtańszą ofertę. Jednakże noc w hotelu jest droga, zwłaszcza kiedy wybieramy się do większego kurortu lub miasta. Mimo to nie zawsze tak musi być. Noc w górskim hotelu może być identycznie tania co w pensjonacie a kanon budynku jest o wiele wyższy.

Sposobem mogą być na to zakupy grupowe. Cena proponowana w zakupach grupowych przez sprzedawców jest o wiele niższa, bo wykupują oni pokaźniejszą ilość noclegów od właścicieli hoteli po o wiele niższej cenie. Bywa, że jesteśmy w stanie nocleg imponującym paru gwiazdkowym hotelu w górach spędzić za ponad 50% taniej aniżeli jakbyśmy sami wypożyczali otwarcie od właściciela pokój. Jest to ściśle mówiąc bardzo dobry sposób na obniżenie rachunku za nocleg, nie tracąc równocześnie na jakości obsługi. Niemniej jednak zaraz po wykupieniu noclegu powinniśmy zatelefonować do hotelu oraz zająć pokój, albowiem ma prawo się okazać, że w terminie, w jakim chcielibyśmy pojechać nie ma już wolnych miejsc. Tak może się zdarzyć, ale pamiętajmy, że nasz „bilety” będą istotne jeszcze kilka miesięcy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz