MRI dla koni jako podejście alternatywne dla ultrasonografii i rentgenodiagnostyki

Rezonans magnetyczny dla koni to alternatywa dla ultrasonografii i RTG. Jest realizowany w stajni dla koni Archipp przy zastosowaniu innowacyjnego sprzętu. Badanie przeprowadzane jest na stojącym koniu, od kopyt do stawu nadgarstkowego lub skokowego, a także dla kości i tkanek. Obrazowanie odbywa się bez zastosowania promieni rentgenowskich i substancji radioaktywnych. Natychmiastowe rozpoznanie jakie daje weterynarz koni pozwoli jak najprędzej rozpoczynać leczenie.

Ambulatoryjny przebieg badania to spore ułatwienie, bo zwierzęcia nie trzeba zostawiać w klinice. W efekcie badania uzyskuje się obrazy w przeróżnych płaszczyznach, a jeśli jest to potrzebne ze względu na przeróżne schorzenia, można liczyć na ujęcia porównawcze zdrowej kończyny. Jakość obrazu wpływa na najwyższą jakość diagnostyki. Zaawansowana metoda sprawdzi się w wypadku ciężkich kulawizn u koni. Rozkuty przed MRI koń zostaje uspokajany przy pomocy lekarstw i wprowadza się go do pomieszczenia diagnostycznego.

Zbadana kończyna jest dokładnie ustawiana na polu magnetycznym. W czasie rezonansu powstaje od trzystu do pięciuset obrazów, opisywanych przez doświadczonego radiologa. Niedługi czas badania a także to, że jest ono zrobione bez konieczności podawania znieczulenia ogólnego są gwarancją spokoju dla właścicieli. Precyzyjne obrazowanie urazów kości i tkanek miękkich, gdy wcześniej wystawiona diagnoza była niepewna.

Po zrobieniu rezonansu zyskuje się pewność, że metoda leczenia będzie dopasowana idealnie. Z badania można korzystać, gdy koń przeznaczony jest do kupna lub sprzedaży. Badanie z pomocą rezonansu magnetycznego pozwoli na wgląd w obszary niedostępne dla innych metod obrazowania. Mogą to być struktury zamknięte w obrębie puszki kopytowej albo zmiany w obrębie kości, tkanki podchrzęstnej i chrząstki stawowej. Rezonans magnetyczny to podstawa do wyleczenia schorzeń ortopedycznych. Przeglądając wyniki ekspert błyskawicznie może zadecydować o sposobie leczenia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz