Maksymalizacja korzyści z medycyny

Co to jest nieprzestrzeganie zaleceń lekarskich? Maksymalizacja korzyści medycznych zaczyna się od zajęcia się „nieprzestrzeganiem zaleceń”. Nieprzestrzeganie jest również znane jako „niezgodność”. Oznacza to nieprzyjmowanie leku zgodnie z zaleceniami lekarza lub wskazówkami na etykiecie leku. Znaczenie przestrzegania zaleceń lekarskich. Prawie trzech na czterech Amerykanów twierdzi, że nie zawsze przyjmuje leki zgodnie z zaleceniami.

„Niestosowanie” lub „nieprzestrzeganie” leków celowo lub nieumyślnie może obejmować:

 • Niezrealizowanie początkowo recepty
 • Niezrealizowanie recepty
 • Zaprzestanie przyjmowania leku przed zakończeniem terapii
 • Przyjmowanie większej lub mniejszej ilości leków niż przepisane
 • Przyjęcie dawki o niewłaściwej porze
 • Całkowite pominięcie dawki

W rzeczywistości brak przestrzegania zaleceń lekarskich można uznać za „inny problem narkotykowy Ameryki”. Może to prowadzić do niepotrzebnej progresji choroby, powikłań choroby, obniżenia jakości życia, a nawet do przedwczesnej śmierci. Nieprzyjmowanie leku zgodnie z zaleceniami może prowadzić do dłuższych lub poważniejszych chorób. Może to również prowadzić do tego, że nie uzyskasz pełnej ulgi, którą lek ma zapewnić.

Stany Zjednoczone płacą wysoką cenę za słabe przestrzeganie zaleceń: każdego roku w Stanach Zjednoczonych umiera około 125 000 osób z powodu nieprzyjmowania leków zgodnie z zaleceniami. Około jedna trzecia przyjęć do szpitala związanych z lekami w Stanach Zjednoczonych jest związana z nieprzestrzeganiem zaleceń. Co więcej, każdego roku kosztuje to kraj prawie 300 miliardów dolarów w postaci dodatkowych kosztów wizyt lekarskich, wizyt na oddziałach ratunkowych, przyjęć do szpitala i innych leków.

Przyjmowanie leków tak długo, jak zostały przepisane, we właściwym czasie i we właściwej dawce oraz zgodnie z instrukcjami, może pomóc Ci poczuć się i pozostać zdrowym. Praktykowanie przestrzegania zaleceń lekarskich zapewnia maksymalny korzystny wpływ przyjmowanych leków. Minimalizuje również ryzyko.

Przestrzeganie leków

Wskazówki dotyczące śledzenia leków i pamiętania o ich przyjmowaniu. Poznaj sposoby na obniżenie kosztów leków. Ze względu na wysokie ceny recept ludzie nie realizują swoich recept. Lub pomijają dawki, aby lek działał dłużej. Istnieją jednak programy, dzięki którym można sobie pozwolić na leki. Na przykład programy pomocy na receptę zapewniają bezpłatne lub tanie leki na receptę.

 • Zachowaj prostotę: Porozmawiaj z lekarzem lub farmaceutą o tym, jak uprościć harmonogram przyjmowania leków. Jeśli to możliwe, zażywaj leki codziennie o tej samej porze.
 • Pracuj z jedną apteką: Korzystaj z jednej apteki dla wszystkich recept i uzupełnień. W ten sposób apteka może pomóc w zarządzaniu dolewkami i sprawdzaniu interakcji leków.
 • Koordynacja uzupełnień na receptę: Porozmawiaj ze swoim lekarzem i farmaceutą, aby sprawdzić, czy możesz wyrównać terminy uzupełnień. Wtedy możesz odebrać wszystkie leki w tym samym czasie.
 • Użyj narzędzia przypominającego: wypróbuj aplikację Health Storylines, skorzystaj z wydrukowanego arkusza przypominającego o pigułkach lub zapisz swój harmonogram przyjmowania leków. Pomoże Ci to śledzić, co i kiedy wziąć, oraz specjalne instrukcje, takie jak „bierz z jedzeniem”.
 • Poznaj inne narzędzia przypominające: Na przykład oprócz aplikacji przypominających dostępne są alerty na telefonach lub komputerach. Niektórzy ludzie używają opakowań do przestrzegania zaleceń lub „blistrów”. Niektórzy polegają na cotygodniowych pudełkach z pigułkami, aby sortować leki według dnia lub pory dnia. W takim przypadku należy zachować opakowanie zgodnie z informacjami dotyczącymi dawkowania i innymi instrukcjami. Ponadto bunkry na ogół nie są zabezpieczone przed dziećmi. Trzymaj je w górze, z dala i poza zasięgiem wzroku małych dzieci.
 • Ustal rutynę: spróbuj powiązać harmonogram przyjmowania leków z codziennymi czynnościami. Na przykład, zostaw lekarstwo przy szczoteczce do zębów jako przypomnienie o zażyciu tabletek podczas mycia zębów.

Przez tysiące lat ludzie na całym świecie szukali sposobów na odkrycie i rozwiązanie przyczyn ludzkiego bólu i dysfunkcji. W prawie wszystkich kulturach ludzie znajdowali fizyczne, żywieniowe, umysłowe, emocjonalne i duchowe sposoby radzenia sobie z trudnościami, z których wiele jest tak samo ważnych jak kiedykolwiek, ale nie są w stanie opatentować i zarabiać pieniędzy, wiele z nich zostało zagubionych lub zignorowanych w naszej komercyjnej kulturze.

Korzyści zdrowotne płynące z chodzenia i zanurzania się w przyrodzie oraz osiągania celu zostały całkowicie potwierdzone przez naukę. Nauka jest metodą dociekania, która nie polega na byciu całkowicie materialistycznym. Proces łączenia i ponownego łączenia pomaga nam być w pełniejszym kontakcie z głębszymi aspektami nas samych. Wykazano, że relaksacja zmniejsza reakcję na walkę na lot, w której pośredniczy współczulny układ nerwowy, który sprzyja lękowi, stresowi i stanom zapalnym.

Taka reakcja jest procesem leżącym u podstaw każdego rodzaju choroby

Istnieją znaczące dowody eksperymentalne pokazujące, że jeśli pamiętasz złe rzeczy i myśli, które sprawiają, że czujesz się zły, twoje zdrowie i zachowanie zwykle się pogarszają. W przeciwieństwie do tego ludzie, którzy skupiają się na rzeczach, za które czują się wdzięczni, są o wiele szczęśliwsi, bardziej towarzyscy i przyjemniej jest przebywać w pobliżu. Pozytywne nastawienie może nawet pomóc ludziom być bardziej produktywnymi w pracy i nauce.

Jedyną pewnością jest zmiana. Można nawet być wdzięcznym za zwolnienie z pracy. Może dać szansę na nowy początek na jeszcze lepszą przyszłość. Życie jest przygodą. Gdyby wszystko było przewidywalne, byłoby to bardzo nudne. Zobacz na https://www.huffpost.com/entry/when-surgeons-operate-on-two-patients-at-once_n_59663f02e4b03f144e2fc463

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz