Kiedy warto skorzystać z pomocy adwokata?

W rozwiązywaniu własnych kłopotów na ogół działamy samodzielnie bądź też wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi. Jednakowoż zdarzają się i takie sytuacje, kiedy stworzona przez nas wiedza, doświadczenie, wolny czas jakim zarządzamy czy po prostu możliwości – okazują się być nie wystarczające, gdyż mimo usilnych starań, próśb i gróźb, efekt naszych działań jest nieprzerwanie taki sam, inaczej żaden. Sporo z tych sytuacji zdołałoby znaleźć prędkie i szczęśliwe zakończenie, gdybyśmy w porę zwrócili się do mecenasa. Jakie to sytuacje? Za przykład są w stanie posłużyć takie, gdy fałszywy kontrahent nieustannie bagatelizuje nasze upomnienia o zwrot należności, sąsiad bez ustanku bezczelnie parkuje na stworzonym przez nas trawniku, uparcie oświadczając, że to jego własność, a skonstruowany przez nas pracodawca w dalszym ciągu regularnie dokłada sobie do pensji z naszej profesjonalnej wypłaty. Takimi przeszkodami na pewno zajmie się adwokat, który może tam, gdzie my nie jesteśmy w stanie oraz posiada wiedzę jakiej nam zabrakło. Już na pierwszym zgromadzeniu jest w stanie oszacować nasze szanse co do pomyślnego zwieńczenia sprawy. Wie w jakie drzwi zapukać, do kogo zrealizować telefon oraz jakie pismo wystosować. Z jego pomocą niestraszny nam żaden wróg.

Nikt z nas nie lubi żyć wedle narzuconych odgórnie, twardych reguł. Nie wszystkie z tych reguł zdają się nam być sprawiedliwe i słuszne. Z kolei ich liczba, rozpiętość powoduje, iż znają je tylko nieliczni, jak radca prawny, sędzia, profesor prawa czy adwokat zabrze, zaś my – szare myszki – często nawet nie jesteśmy świadomi, kiedy je łamiemy. Jednakże czasem buntujemy się przeciw nim świadomie, a są oraz tacy, którzy żyją jak im się podoba, za nic mając opasłe tomiska kodeksów i stosy prawnych przepisów. Wszystko ładnie oraz nadzwyczajnie, dopóki nasze „przestępstwo” nie zostanie wykryte.

A wówczas biada nam, o ile nie pójdziemy po rozum do głowy i w porę nie odwiedzimy adwokata. Jeżeli jest to prawdziwy specjalista, jaki zdarł niejedną togę na rozprawach sądowych, to możemy spać spokojnie, jakkolwiek pod warunkiem, iż jesteśmy „niewinni” lub ewentualnie nasza idealna wina jest wątpliwa. Jeśli nasze przestępstwo nosi objawy zbrodni, jakiej uskuteczniliśmy świadomie, z zimną krwią, to prawnik może grzecznie odmówić udzielenia pomocy. Jednak nie musi, z tym że taka usługa ma prawo być nieco droższa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz