Jakie plusy, a jakie minusy ma rower elektryczny? Czy warto go kupić?

Rower elektryczny jest bardzo podobny do zwykłego roweru, różni się jedynie faktem, że czasami może Ci pomóc wjechać pod stromą górę lub włączy dodatkową moc, kiedy będziesz już zmęczony pedałowaniem. Jest idealny na dojazdy do pracy, bo możesz regulować dzięki niemu swój wysiłek fizyczny, a to sprawia, że nie dojedziesz cały spocony.

Sprawdź, jakie plusy ma jeszcze rower elektryczny:

Są przyjazne dla rowerzystów

Są bardzo pomocne dla osób, które chcą jeździć na rowerze, ale nie mają na to siły i ochoty. Dotyczy to również osób starszych, które lata świetności mają już za sobą. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli osoby te mieszkają w pagórkowatych lub górzystych obszarach o stromych zboczach, które wymagają wspinaczki. Tak długo, jak jesteś w stanie wcisnąć pedał do metalu, silnik zrobi resztę za Ciebie.

Co więcej, bateria umieszczona w dolnej rurze poprawia równowagę roweru, zapewniając mu solidne zakotwiczenie. Jest to szczególnie korzystne dla wspomnianych wcześniej osób, które normalnie miałyby problemy z utrzymaniem równowagi i włożeniem w to wysiłku.

Są przyjazne dla środowiska

Zdecydowanie. Podczas gdy samochody emitują średnio prawie dwie tony CO2 rocznie, rowery elektryczne nie wytwarzają praktycznie nic. Są napędzane ruchem i wspomagane bateriami. Jasne, że mogą zanieczyszczać środowisko wyrzucając baterie do śmieci, ale to nie jest wina roweru. Te baterie zostały również zaprojektowane tak, aby wytrzymać kilka dobrych lat zanim się rozpadną, wymagając jedynie źródła energii.

Ponadto, kiedy ostatni raz słyszałeś, że rowery są odpowiedzialne za niszczenie dróg i kosztowne sytuacje niszczące środowisko? Dokładnie, nie ma takich informacji. Będąc w zasadzie rowerami, są one ciche, lekkie i nie wymagają tak wiele infrastruktury do funkcjonowania. Nie będziesz potrzebował trzypasmowej autostrady, ogromnego parkingu oraz mnóstwa paliwa i zanieczyszczeń, aby obsługiwać rower elektryczny. Wręcz przeciwnie, potrzebujesz tylko małej ścieżki rowerowej, pełnej baterii, blokady i słonecznego, czystego nieba.

Ułatwiają życie

Jeśli rozważasz zakup roweru elektrycznego, oznacza to, że najprawdopodobniej masz już dość tego całego irytującego ruchu ulicznego. Zwłaszcza tego typu ruchu w godzinach szczytu, gdzie 40 minut jazdy samochodem można w tym samym czasie pokonać pieszo. Albo że po prostu chcesz ćwiczyć więcej, ale bez zbyt wielu fizycznych konsekwencji.

Cóż, e-rowery, są nie tylko smukłe, ale są o wiele szybsze niż ich rodzeństwo. Dlatego właśnie pozwolą Ci w zasadzie ominąć każdy ruch uliczny i dotrzeć do celu w większości bez przeszkód i całkowicie bezstresowo.

Kolejną mocną, aczkolwiek oczywistą zaletą jest to, że zwiększają one prędkość o niewiarygodnie wysoki margines. Prowadzi to do ogólnie szybszej jazdy i mniej czasu spędzonego na drodze.

Jakie są wady?

Pomimo posiadania silnika do pomocy, nie możesz oczekiwać, że będzie Cię ciągnął sam. To nie było przeznaczone do tego. Do tego właśnie służą skutery. Silnik jest tam tylko po to, aby dać Ci znaczną siłę nacisku, więc nadal będziesz musiał pedałować.

Jeśli kupiłeś jeden z nadzieją, że można oszukać cały ten wysiłek, podczas gdy nadal pracuje, to zmarnowałeś swoje pieniądze. Możesz zrobić trochę cardio / stracić trochę wagi, ale wyniki są minimalne, ponieważ podczas gdy rower jest w ruchu, większość ciężkiego podnoszenia będzie wykonywana przez silnik i bezwładność. Zobacz https://mtbs.cz/clanek/roadshow-elektrokol-forbikes/kategorie/vystavy-a-veletrhy/rubrika/bike-technika#.YY_2f2DMJPY

Cena

Kolejną wadą jest to, że są one dwukrotnie droższe od zwykłych rowerów. Normalny, wejście do mid-level rower elektryczny będzie zazwyczaj w cenie między 1,000 $ i 2,000 $. Ceny mogą również wzrosnąć do 4000 dolarów dla bardziej fantazyjne i potężne modele. Ponadto, dobre baterie do rowera elektrycznego zazwyczaj kosztują około jednej trzeciej całego roweru.

Należy również wziąć pod uwagę takie rzeczy jak regularna konserwacja i specjalistyczna konserwacja, gdy pojawi się sytuacja. A ponieważ e-rowery nie znajdują się na każdym rogu, części i usługi mogą być trudne do zdobycia i drogie.

Waga

Co więcej, są one ciężkie. Ich średnia waga to około 45lbs/20kg, a nawet 100lbs/45kg. Jeśli bateria wyschnie, to utkniesz na nim w normalny sposób. Dla porównania, przeciętny rower waży około 29lbs/13kg.

Żywotność baterii i moc

Co prowadzi nas do jednej z największych porażek tych rowerów – ich żywotności baterii. Przeciętnie, ich przebieg na jednym ładowaniu wynosi do 36 mil/50 km. I to będzie stopniowo spadać przez ciągłe użytkowanie i w zależności od wagi jeźdźca. Jest to dobre rozwiązanie na dojazdy do pracy, ale w ten sposób jesteś ograniczony do ograniczonego obszaru.

Wysokiej jakości, czyli drogie, baterie litowo-jonowe wymagają jednak tylko 2-6 godzin na naładowanie. Ponadto, większość ładowarek do rowerów elektrycznych nie jest odporna na wodę, więc unikaj ładowania roweru na zewnątrz.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz