Jaki rodzaj ziół oraz nasion zakupić?

Zioła wolno przyjmować w rozmaitej postaci. Najprostszą oraz zazwyczaj stosowaną odmianą takiego leku jest napar ziołowy. Przyrządza się go podobnie jak pospolitą czarną herbatę, skutkiem tego też potocznie nazywana się go herbatką ziołową. Trzeba tu przestrzegać zaleceń.

Zazwyczaj jest to od 2 do 4 łyżeczek suszu na szklankę wrzątku. Herbatkę pozostawiamy pod przykryciem na około 15 minut, po czym odcedzamy. Napar tego rodzaju przyrządzany jest z reguły z ziół zawierających olejki eteryczne, jak np. melisa, mięta czy rumianek. Niektóre zioła potrzebują zimnej bądź też chłodnej wody, żeby nie wydzielić niekorzystnych substancji np. tłuszczy roślinnych.

Dodatkową formą leków ziołowych jest odwar. Dostaje się go przez kucharzenie, przeważnie kory i korzenia, od 10 do 30 minut. Niesłychanie efektywne, choć rzadko wytwarzane, są wyciągi spirytusowe oraz nalewki. Zioła zalewa się alkoholem oraz pozostawia w zacienionym miejscu przez parę tygodni – więcej na domenie feminizowane nasiona marihuany. W szeregu przypadków stosowane są maści i proszki ziołowe dostępne także w aptekach.

Na domiar tego, zioła można przyjmować w postaci syropów, soków i powideł. Z uwagi na trudną kondycje służby zdrowia oraz wysokie ceny farmaceutyków, leczenie zwyczajowe wymaga obszernej cierpliwości i pokaźnego portfela. W poszukiwaniu dogodniejszych zarobków wielu lekarzy speców wyjeżdżą za granicę.

W dzisiejszych czasach ich liczba jest zanadto mała, w porównaniu z ilością chorych. Szablonowy pacjent czeka na wizytę u lekarza profesjonalisty od 3 do nawet ponad 6 miesięcy. Wymusza to konieczność zasięgnięcia rady w gabinetach prywatnych, co na dodatek podnosi koszty leczenia. Na wizytę dostać się jest coraz trudniej, a zakup leków to wydatek zanadto duży dla emerytów, rencistów, jak i typowego Polaka.

Farmaceuci ostrzegają, iż pacjenci zdobywają tylko medykamenty, jakich właściwie potrzebują, pomijając też istotne w trakcie leczenia suplementy. Wszystko to powoduje, iż pacjenci zwracają się coraz bardziej w kierunku medycyny naturalnej. Dużą popularnością cieszą się zioła oraz lekarstwa wytwarzane na ich bazie. Ich zastosowanie bezustannie rośnie. Zioła nie są już traktowane jedynie jako przyprawy, czy też źródło olejków eterycznych. Stają się nieodzownym detalem medycyny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz