Jak zyskać na promocjach i oszczędzić trochę gotówki?

Jak nazywają prowadzone od wielu lat w naszym kraju badania już niemal wszyscy nasi rodacy dostrzegają, że mamy do czynienia z coraz większym wzrostem cen. Taki trend monitorowany jest już właściwie we wszystkich branżach i sektorach. O ile podwyższenie kosztów zakupu ekskluzywnych produktów odczują wyłącznie najzamożniejsi członkowie naszego społeczeństwa o tyle podwyżki w szeroko rozumianych usługach czy też sprzedaży żywności dotkną nas wszystkich.

Ponieważ nic nie wskazuje na to, by taka sytuacja miała się wkrótce odmienić, warto już dzisiaj zastanowić się nad tym co możemy zrobić by nieco oszczędzić. Należy przyznać, że tak jak w wielu kwestiach tak i w tej istnieją różne szkoły preferujące różnorakie metody odkładania pieniędzy. Jedną z nich reprezentują ludzie reprezentujący zasadę, iż „najlepszym sposobem oszczędzania jest zwiększenie osiąganych przychodów”. Taka zasada ma w sobie oczywiście ziarno prawdy, lecz jej podstawową wadą jest to, że nie każdy ma możliwość zdobywania większych środków finansowych. Oczywiście temat ten jest niezwykle złożony i nie będziemy go tutaj podejmować, ale powiemy tylko tyle, że pomimo polepszającej się sytuacji na rynku pracy, wciąż wielu z nas obawia się o swoje posady, zatem i szanse na otrzymanie od szefa podwyżki są dosyć mizerne. Dużo lepsza metoda stosowana jest przez przedstawicieli drugiego nurtu, którzy starają się obniżyć wydatki podczas zakupów spożywczych.

Na pewno takie działanie ma dość duży sens. Produkty żywnościowe są przecież tym asortymentem, który kupować musi każdy z nas niezależnie od swojego statusu majątkowego czy tez pozycji społecznej. Nasuwać się nam teraz jednak może pytanie – w jaki sposób najlepiej oszczędzić na zakupach? Otóż niezwykle dobrze sprawdzają się w tym wypadku wszelkie promocyjne gazetki Carrefour jest przykładem marketu, który wydaje tego typu materiały. Zazwyczaj umieszcza się w nich te artykuły, które w danym przedziale czasowym wyróżniają się szczególnie atrakcyjną ceną na tle innych. Biorąc więc do ręki taki folder możemy w szybki i łatwy sposób sprawdzić na co dany sklep wprowadził obniżki. Kiedy więc kolejny raz odwiedzimy podany w przykładzie market zwróćmy uwagę na to, gdzie znajdują się gazetki promocyjne Carrefour. Zazwyczaj powinny one być umieszczone na oddzielnym regale, chociaż oczywiście nie zawsze jest to regułą.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz