Jak zadbać o lakier oraz w jaki sposób go konserwować?

Lakierowanie pojazdu, czy jest nim samochód, czy również motor, to zawsze, składający się z kilku etapów, wymagający rozległego nakładu pracy i skupienia, proces. Każdy zakład lakierniczy zaczyna swoją pracę od ustaleń z kontrahentem, który wybrać musi kolor lakieru i zdecydować się, czy ma być to lakier matowy, perłowy, czy również metaliczny. Kiedy wszystko zostaje ustalone, do pracy przystępuje lakiernik. Pierwszym etapem jego pracy jest nałożenie, tak zwanego, podkładu. Dzięki niemu zwiększona zostaje przyczepność stosownego lakieru. Wszelkiego rodzaju nierówności lub ewentualnie zgniecenia na karoserii eliminowane są za pomocą wypełniaczy, jakich na rynku dostępnych jest wiele rodzajów. Po tych przygotowawczych zabiegach, nadciąga czas na nałożenie lakieru bazowego, którego kolor oraz typ ustalony został wcześniej z właścicielem pojazdu. Czasem potrzebne jest użycie rozcieńczalnika. Istnieją dwa rodzaje rozcieńczalników: uniwersalne i wodne. Pracę kończy nałożenie lakieru bezbarwnego, jaki ochraniać ma lakier bazowy przed niepożądanymi elementami zewnętrznymi. Paleta barw lakierów samochodowych jest, niemalże, nieograniczona. Istotne jest rozróżnienie lakierów automobilowych na matowe i perłowe oraz metaliczne. Lakiery matowe należą do rzadziej spotykanych.

Konsumenci w szeregu przypadków decydują się, za to, na lakiery metaliczne. Blask przy stosowaniu lakieru metalicznego lub ewentualnie perłowego pozyskiwany jest to naturalnie dzięki stosowaniu różnorodnego rodzaju utwardzaczy. Utwardzacze podzielić jesteśmy w stanie na trzy grupy, jakie użytkuje się prawidłowo do rodzaju użytego lakieru: normalne, średnio szybkie, szybkie oraz nadzwyczaj prędkie.

Każdy warsztat lakierniczy oferuje niezliczone ilości odcieni lakierów samochodowych – sprawdź malowanie proszkowe Poznań. Paleta barw jest monumentalna: od białego, przez szarości, pastele, odcienie połyskujące po klasyczną czerń. Czasy, kiedy tak właściwie modne zdanie Forda, o tym iż samochód ma prawo być dowolnego koloru, pod warunkiem, że jest czarny, odeszły już do zamierzchłej przeszłości. Coraz to więcej ludzi decyduje się na odważne barwy lakieru samochodowego. Każdy zakład lakierniczy ustalony musi być na to, iż kontrahent zażyczy sobie lakieru w kolorze jaskrawo- pomarańczowym lub też różowym. Z tego również powodu firmy wytwarzające lakiery automobilowe prześcigają się, wręcz, w produkcji coraz to nowych barw oraz odcieni lakierów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz