Jak wymienić szybę w samochodzie oraz je stuningować?

Pewno wielu z nas ma swoje własne, niekiedy kilku bądź też kilkunastoletnie auto, średniej klasy. Co poniektórzy, a w szczególności młodzi ludzie potrzebują by miało ono jak najlepsze osiągi w trakcie wyścigów na torze. W znacznej większości przypadków proste fabryczne auta nie zapewniają takich możliwości, w takim razie trzeba je trochę podrasować.

Taki zabieg nazywa się tuningiem, innymi słowy podkręceniem parametrów bądź przerobieniem silnika i dodaniem innych szczegółów. Tuning dotyczy nie tylko poprawienia osiągów na torze, jakkolwiek również wyglądu zewnętrznego, aby auto wyróżniało się wśród wielu innych.

W szeregu przypadków instalowane są akcesoryjne spoilery, pokaźniejsze koła, pionierskie lampy, przemalowywana karoseria itp. Posiadając już tak przerobione auto jesteśmy w stanie brać udział w specjalnych wyścigach, a też zaszpanować przed innymi. Wymienić można również inne rzeczy, na przykład szyby – wymiana szyb samochodowych końskie, wypróbuj. Jakiekolwiek auto jak wiele innych maszyn oraz urządzeń wszelkiego użytku ma swoje wyznaczone parametry. Są one podawane, po to abyśmy wiedzieli czym się kierować w trakcie wyboru danego modelu. Pierwszym oraz zarazem najważniejszym jest rok produkcji podawany przy każdym modelu, bowiem auta starsze niż 30 lat zazwyczaj nie nadają się już do użytku.

Dalej mamy takie parametry jak: przebieg podawany w km, pojemność silnika w cm3 i jego moc w KM. Są to najważniejsze dane techniczne. Prócz tego ważne są: typ skrzyni biegów – może być manualna lub ewentualnie automatyczna, typ paliwa, typ pojazdu (kombi, sedan itp.), liczba drzwi oraz stan ogólny. W przeróżnych ogłoszeniach kupna, sprzedaży podaje się też ponadprogramowe wyposażenie takie jak: ABS, elektryczne lusterka i szyby, klimatyzacja, poduszka powietrzna, wspomaganie kierownicy, radio oraz wiele innych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz