Jak nurkować? Najistotniejsze zasady

Nurkowanie to cudowne zajęcie, jakie może dawać nam wiele przyjemności i emocji, ale powinniśmy potrafić nurkować oraz przede wszystkim kierować się tymi samymi regułami bezpieczeństwa za każdym wraz, nie mijając żadnej z nich. To niezmiernie istotne, albowiem nietrudno jest w tym wypadku o błąd, który ma okazję kosztować nas życie czy też zdrowie. Pierwsza najistotniejsza reguła w nurkowaniu to oczywiście odbycie poprawnego kursu, przede wszystkim kursu nurkowania z butlą, dopiero po nim jesteśmy w stanie przejść do samego procesu nurkowania i inspirowania się dalszymi zasadami.

Nurkowanie będzie pewne, kiedy tak właściwie będziemy pamiętali o zasadzie wyrównywania ciśnienia, które odbywa się przy zamkniętych ustach oraz nosie – powinniśmy zacisnąć na nosie palce, co potwierdza miastar-tours.com – nurkowanie egipt. Takie działanie winno być powtarzane tak często jak tylko nam się to przypomni, możliwie jak z reguły, ponieważ inaczej może dojść do urazu ucha a w pewnych sytuacjach nawet pęknięcia błony bębenkowej w czasie wynurzania, z powodu różnicy ciśnień, jaka w pewnych sytuacjach bywa najzwyczajniej w świecie duża. Następna reguła to nurkowanie samotnie. Przenigdy nie powinniśmy nurkować samotnie, zawsze powinniśmy robić to w grupie alb przynajmniej w dwie osoby, bowiem nie mamy nigdy pewności co stanie się pod wodą.

Niekiedy nawet pierwszorzędny sprzęt jest w stanie zawieść, a kiedy tak właściwie będziemy sami, to nasze szanse na przeżycie będą w istocie nieduże. W wielu sytuacjach przydatny jest nam partner, na przykład po to, aby uczynić sprzęt kiedy się zanurzymy. Pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie, a liczenie na to, iż się uda jest najzwyczajniej w świecie nieodpowiedzialne oraz nie przystoi nurkowi, który traktuje tę sprawę poważnie.

Czasem zdarza się również, że nie zawodzi sprzęt a najzwyczajniej w świecie nasz organizm na przykład się buntuje. W takim wypadku drugi nurek z pewnością nam się przyda. Ostatnia najważniejsza reguła dotyczy wynurzania. Chodzi mianowicie o to, by w trakcie wynurzania zawsze nie zapominać o niezatrzymywaniu oddechu! Trzeba oddychać niezmiennie, bez ustanku oraz spokojnie, bowiem na nasze płuca działa duże ciśnienie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz