Jak dużo kosztują szkolenia AFF? Skoki spadochronowe dla każdego

Całość szkolenia nie polega na samym skakaniu, nie jest tutaj przekazywana wyłącznie wiedza wygodna. Szkolenie mieści dużo torii, na której oparte są skoki spadochronowe – sprawdź SkokiZielonaGora.PL – Skok ze Spadochronem. Wszelkie kursy przeprowadzane są odnośnie wysokości 3, a także 4 tysięcy metrów nad pułapem morza, z jakiej realizowane są skoki z aeroplanu. Spadochron, jaki jest tu używany nosi nazwę fruwające skrzydło, a oznacza to, że otwiera się on samoczynnie tuż po wyskoczeniu z samolotu. Nie są to skoki w tandemie, skutkiem tego asekuracja od samego początku jest niezmiernie ważna. Z reguły czas luźnego spadania określony jest jako 45-50 sekund. Całe szkolenie AFF obejmuje siedem skoków. Pomiędzy pierwszym, a trzecim skokiem student jest już ubezpieczony przez dwóch innych instruktorów. Kiedy dochodzi do skoków numer cztery, aż do ostatniego siódmego, asekuruje już tylko jeden instruktor.

Wszelkie czynności ze strony trenerów są wykonywane bardzo cierpliwie, z najogromniejszą dbałością o obronność ucznia oraz odpowiednie przygotowanie. Cena kursu monitorowania czasu powolnego spadania wynosi, w zależności od aeroklubu, który go prowadzi, około parę tysięcy złotych. Suma ta nie zawiera pozycji skoki w tandemie, jednakże zapewnia zarówno kurs praktyczny, jak oraz teoretyczny, w których to zawarte jest również istotne poznanie studenta z aerodynamiką spadochronowej czaszy.

Niezmiernie znaczącą częścią jest również istotne uzasadnienie sposobu, w jaki działają urządzenia, które otwierają zapasowy spadochron, którego system koordynacji zwany jest Cypres i umożliwia on kompletną kontrolę parametrów lotu skoczka i otworzenie spadochronu zapasowego w najodpowiedniejszym czasie w przypadku, kiedy główny spadochron nie został otwarty, bez względu na powód. Skoki spadochronowe to nie tylko gigantyczna przyjemność, jednakowoż także gigantyczna odpowiedzialność. Kurs wyjaśnia również dokumentnie technikę lądowania na czaszy spadochronu, a także całego lotu, co jest wybitnie ważne dla osób oryginalnych, jak i tych, jakie pragną ciągnąć w przyszłości skoki spadochronowe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz