Interesująca wariacja na temat popularnego drinka Aperol Spritz – Ramazzotti Spritz

Ciekawa wariacja na temat znanego trunku Aperol Spritz, czyli Ramazzotti Spritz to opcja chętnie wybierana przez Hiszpanów. Ramazzotti jest znacznie bardziej ochoczo wybierany w Hiszpanii niż włoski Aperol. To wino musujące o oryginalnym posmaku oraz aromacie. Jest lżejsze, dlatego będzie smakować w upalne dni. Interesująca formuła jaką posiada ramazzotti bazuje na smaku hibiskusa oraz kwiatu pomarańczy.

Należy stwierdzić, że jest to nietuzinkowe połączenie smaków. Koktajl taki wzorcowo zastępuje Aperol. Fani słodkich oraz musujących trunków bez wątpienia nie będą zawiedzeni, gdy go zasmakują. Składniki, jakie są niezbędne do zrobienia ramazzotti spritz to: Ramazzotti, woda gazowana, hibiskus plus lód. Zrobienie nie jest trudne i nie zabiera wiele czasu. Wystarczy do sporej szklanki dodawać lodu. Należy mieć na uwadze to, żeby było go nad wyraz dużo. Kolejno, 1/3 szklanki należy wypełnić różową przystawką Ramazzotti. Do szklanki można dodać później ulubione wino musujące.

Finalnie, uzyskany trunek można udekorować paroma liściami mięty. Dlatego docelowo smak jest nad wyraz odświeżający. Na tyle ciekawa wariacja na temat sławnego trunku Aperol Spritz zasługuje na docenienie. Nie jest aż tak znana w Europie, ale należy oczekiwać, że jej popularność będzie wzrastać. Nic dziwnego, że została przedstawiona na stronie tematycznej o trunkach z całego świata, jakim jest Tragos Del Mundo. Entuzjaści lekkich drinków bez wątpienia polubią taką opcję.

Tym bardziej panie, dla których liczy się to, aby posmakować czegokolwiek lekkiego, a zarazem orzeźwiającego. Ramazzotti Spritz to doskonała propozycja na wieczór w towarzystwie koleżanek lub na imprezę ze znajomymi w letni wieczór. Zagwarantowane jest, że jeżeli ktoś raz posmakuje takiego napoju, to będzie to robić o wiele częściej. Jeżeli komukolwiek przypadnie do gustu ta propozycja smakowa, to może natychmiastowo zaznajomić się z pozostałymi, zbliżonymi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz