Imponującej jakości separatory substancji ropopochodnych

Wysokiej jakości separatory substancji ropopochodnych wytwarza firma Ekoivent. Są to trwałe oraz niezawodnie działające urządzenia, jakie sprawdzają się w licznych okolicznościach. Przykładowo, w sytuacji oczyszczenia ścieków z myjni samochodowych albo w czyszczeniu zaolejonych ścieków deszczowych z parkingów. Nowoczesne urządzenia przepływowe zasilane są dopływem grawitacyjnym, a jeśli jest niezbędne pompowanie wody to buduje się pompownię z separatorem. Zasada działania separatorów substancji ropopochodnych podana jest na witrynie.

Każdy produkt jakim jest separator substancji ropopochodnych jest opisany, a kiedy kupujący chciałby zdobyć więcej wiadomości, to może skontaktować się z działem obsługi klienta. Głównym zadaniem separatorów jest oddzielanie substancji ropopochodnych od wody przed wlotem do kanalizacji. Oczyszczenie odbywa się z wykorzystaniem procesu łączenia cząstek w jedną i rozdziału ciał stałych. W wyniku przepływu ścieków przez specjalnie dopasowane wkłady koalescencyjne drobiny olejowe łączą się w duże skupiska.

Dochodzi wtedy do flotacji substancji ropopochodnych oraz zgromadzenia się na powierzchni zwierciadła wody. Oczyszczany strumień przez zasyfonowany kanał wypływa z maszyny. Separatory nie dopuszczają do zanieczyszczenia zbiornika, ponieważ po przekraczaniu podanego poziomu gęstości samodzielnie zamknie się w nich odpływ nominalny. Stopień oczyszczania ścieku przy przepływie nominalnym jest zgodny z wymogami specyfikacji technicznej PN – EN 858, a także z bieżącymi zapisami prawa.

Z tego względu kupujący nie muszą się martwić i bez przeszkód mogą inwestować w to urządzenie. Modeli separatorów jest parę, co oznacza, że każdy ma możliwość dobrać taki, jaki spełnia jego wymagania użytkowe. Niektóre z nich mają by – pass, co podnosi przepustowość nominalną. Znaczy to, że w przypadku intensywnych opadów deszczu pierwsza fala wód opadowych spłucze powierzchnie zaolejone i jest ona od razu oczyszczana w separatorze. Z kolei pozostała część wód po spiętrzeniu ukierunkowana jest wprost do odbiornika, omijając separator. Takie modele dedykowane są wyłącznie do kanalizacji opadowej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz