Gdy zdarzy się kolizja – pomoc lawety oraz naprawa auta

Prowadzenie aut i ich renowacja obrosła już od dawna licznymi stereotypami, jakie nie biorą się niemniej jednak z niczego. Na samym początku uważano, że wyłącznie mężczyźni są w stanie poprawnie prowadzić a kobiety całkiem za kierownicą wozu zasiadać powinny jedynie w ostateczności.

Czasy jednak to zweryfikowało i w miarę upływających lat na drogach pojawiło się sporo umiejętnie prowadzących samochód kobiet i w pełni nie radzących sobie na drodze nawet rowerem mężczyzn. Wciąż jednakże dość oczywisty i widoczny jest podział na mechaników oraz osoby odpowiedzialne za naprawy samochodowe. O ile albowiem przyjęło się powoli, iż kobieta ma okazję być porządnym kierowcą, to w tematyce mechaniki oraz napraw samochodowych wciąż twierdzi się je za gruntownie niezdolne do rozumienia podstaw nawet.

Skutkiem tego także wszyscy uparcie faworyzują kobietom, aby udając się do warsztatu samochodowego i prowadząc rozmowę z mechanikiem nie wahały się poprosić kogoś znajomego o pomoc. Wszystko dlatego, że nie brakuje mniej uczciwych mechaników, którzy nie będą stronić od wykorzystania niewiedzy własnego kontrahenta do zarobienia na nim większej kwoty.

Niekiedy należałoby przyznać się do swojej niewiedzy oraz zaufać profesjonalistom, aniżeli udawać profesjonalistę także od napraw aut – tu pomoże pomoc drogowa. Jeśli do wypadków dochodzi w centrum miasta, na ogół udaje się uniknąć ofiar morderczych. O wiele łatwiej jest zabić kogoś na trasie – tam przeciętna prędkość samochodu poruszającego się nawet zgodnie z rozporządzeniami jest śmiercionośna dla pieszego oraz niezmiernie niebezpieczna dla wszystkich nadjeżdżających z naprzeciwka aut. W ruchu w mieście, przede wszystkim tak znaczącym jak Warszawa, niezbędne staje się oczekiwanie w korkach, zatrzymywanie się na światłach.

Przepuszczanie następnych uczestników ruchu, a to mocno spowalnia średnią prędkość poruszania się na drodze. Wypadki w centrum to na ogół z tego względu jedynie stłuczki. Oczywiście i one mogą być istotne oraz w zależności od jakości auta nawet zderzenie z niską szybkością zakończyć może się poważnymi mechanicznymi uszkodzeniami a możliwie nawet awarią stopującą pojazd.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz