Gdy nie znamy prawa – asysta prawna

Gdyby przyjrzeć się serialom telewizyjnym i obrazom fabularnym wolno żeby stwierdzić, że adwokat jest konieczny. W szeregu przypadków bo pada w nich zdanie mój prawnik skontaktuje się z tobą lub ewentualnie mój mecenas się z tobą skontaktuje.

Jakim sposobem z reguły w praktyce okazuje się, że ekranowe życie nie jest istotnym odbiciem realnego. Do spraw rozwodowych prawnik nie jest nam przydatny, choć ma prawo przydać się jakaś porada prawna. Niemniej jednak chociaż nie jest nieodzowny zatrudnienie takiego eksperta do reprezentowania naszej idealnej sprawy jest zwykle wartościowe, nawet już na wybitnie ważnym etapie, jakim jest przygotowanie pozwu rozwodowego. Mecenas może przygotować taki wniosek, który rozwiąże w zarodku dużo prawdopodobnych sporów. Wspomoże w dodatku przejść przez zawiłości procedury sądowej a również oswoić sam przebieg rozprawy.

Czyli mecenas nie jest przy rozwodzie konieczny, ale może być wybitnie potrzebny oraz sprawić, że będzie to przeżycie choć trochę mniej stresujące – polecamy podział majątku adwokat łódź. To smutne, jest to wsparcie niesłychanie kosztowne. W stolicy koszt samego preparacje wniosku rozwodowego wynosi kilkaset złotych. Prawo do obrońcy z urzędu jest zagwarantowane w Konstytucji. Każdy oskarżony, jaki nie ma obrońcy wybranego na własną rękę ma prawo wystąpić z żądaniem wskazania obrońcy z urzędu. Musi jedynie dowieść, iż nie jest w stanie samodzielnie podnieść kosztów obrony (koszty sprawiłyby uszczerbek dla utrzymania siebie i rodziny).

Ale ocena tego oraz decyzja należy do prezesa sądu. Oznacza to, iż nie wystarczy, iż ktoś jest biedny. Wniosek ma obowiązek zaznaczać to, iż wydatki obrony spowodują przytoczony uszczerbek. Są nadzwyczajne przypadki, kiedy adwokat z urzędu ma okazję być wyznaczony przez sędziego (o ile nie ma mecenasa z wyboru). Najciekawsze jest to, iż adwokat z urzędu może podejmować czynności procesowe wyłącznie na korzyść oskarżonego, jakiego reprezentuje. Prawnik z urzędu ma obowiązek podjąć te czynności procesowe, których domaga się oskarżony, nawet takie, jakich sam nie uważa za słuszne. Czyli nawet, jeżeli sam nie widzi podstaw do apelacji, niemniej jednak klient pragnie ją wnieść, adwokat z urzędu ma obowiązek ją złożyć.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz