Czym jest oraz jak działa rezonans i tomografia komputerowa?

Dziś lekarze coraz częściej uważają, że tomografia komputerowa przeciwwskazania posiada, pomimo, iż nie są one groźne dla życia, to jednak mogą mieć wpływ na skonstruowany przez nas organizm, a tym samym na nasze zdrowie. Z tego również względu badanie, którym jest tomografia komputerowa przeciwwskazania wyróżnia w głównej mierze dla kobiet, jakie znajdują się w czasie ciąży i w wieku rozrodczym. W tym okresie tomografia komputerowa przeciwwskazania obejmuje wtedy badania w obrębie brzucha i miednicy u dam.

Jeśli tomografia komputerowa musi zostać przeprowadzona w czasie, kiedy tak właściwie kobieta jest w ciąży używa się wyjątkowych osłon na ciało. Wiele przeciwwskazań obejmuje też dzieci, jakie mają poniżej dwóch lat, zaś w tym przypadku badania te wykonać należy na stricte ustalonych zasadach – sprawdź rezonans magnetyczny kolana. Pacjentów, jacy nie są w stanie pozostać poddani tomografii komputerowej podzielono na kilka grup. Jedną z grup są pacjenci, jakich zalicza się do grupy podwyższonego ryzyka. Do grupy tej należą w głównej mierze: pacjenci z wywiadem alergicznym, ze schorzeniami tarczycy, z niewydolnością wątroby i z przewlekłymi chorobami płuc. Test, jakim jest rezonans magnetyczny polega w głównej mierze na ulokowaniu przypuszczalnego pacjenta w komorze aparatu. W aparacie tym znajduje się stałe pole magnetyczne, jakie cechuje się nadzwyczaj wysoką energią. W skutku przeprowadzania badania, jakim jest rezonans magnetyczny, powstają linie pola magnetycznego, które ustawiają się wokół ciała ludzkiego. Prócz tego sam aparat, jakim wykonuje się badanie, jakim jest rezonans magnetyczny emituje fale radiowe.

Fale te docierają do nieomalże wszystkich tkanek, jakie odnajdują się w organizmie ludzkim, wzbudzają powstawanie analogicznych fal, a to nazywane jest rezonansem magnetycznym. Fale, które wytwarzane są przez ludzki organizm z kolei odbiera aparat. Rezonator wykorzystuje w własnej pracy jądro atomu wodoru, zaś to naturalnie dzięki temu, że liczba jąder wodoru w rozmaitych tkankach jest różna, daje to możliwość uzyskania obrazu. Następnie z pomocą komputera ustalamy rezonans magnetyczny, co możliwe jest to naturalnie dzięki wykonaniu skomplikowanych obliczeń. Rezonans magnetyczny nie stosuje w czasie badania promieni rentgenowskich, co sprawia, że nie ingeruje w niesprzyjający sposób w organizm człowieka.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz