Co sprawia, że Lošinj jest świetnym miejscem do odwiedzenia?

Jest tak wiele do powiedzenia. Goście kocham fakt, że Losinj jest wyspą i dlatego czują się jak w rzeczywistości „uciec” od codziennego życia i zmartwień. Nie jest to łatwe miejsce, aby dostać się (przez to mam na myśli, że nie można dostać się wyłącznie samochodem) ale to wydaje się jeszcze bardziej pożądane. Losinj posiada tytuł „wyspie witalności”, co czyni go idealnym wyborem dla aktywnego wypoczynku. Na wyspie jest idealne dla rowerzystów, pieszych, biegaczy, ale również tych, którzy chcą po prostu odpocząć.

Z plaż, ukrytych zatoczek, gastronomii i przyrody Jest to idealne miejsce do zwiedzania na piechotę, rowerem, statkiem lub samochodem. Co do treści kulturowych, Muzeum Apoxyomenos to wyjątkowa instytucja archeologiczno-architektoniczny, który jest w całości poświęcony jednej wystawie – statua z brązu przedstawiająca młodego sportowca, że Apoxyomenos który sięga albo 2 lub 1 c. BC Również wielu turystów przyjeżdża do Losinj dla jego korzyści zdrowotne.

Wyspa otrzymała status uzdrowiska już w 1892 roku, ponieważ posiada wszystkie niezbędne warunki klimatyczne i naturalne do powrotu do zdrowia pacjentów lub tych, którzy potrzebują czasu na oderwanie się od codzienności. Krótko mówiąc, mamy ponad 200 słonecznych dni w roku, 280 km szlaków pieszych i rowerowych, najwyższą jakość powietrza i morza (przebadane i przetestowane), 1200 gatunków roślin oraz około. 200 osiadłych delfinów butlonosych.

Co lubisz w stylu życia w Chorwacji? Jakie są korzyści?

Kultura kawy. Mam na myśli to, że lubię wyluzowane podejście, hedonistyczne aspekty życia w Chorwacji. W porównaniu z kulturami zachodnimi nie ma pośpiechu w robieniu czegokolwiek, co czyni życie o wiele bardziej zrelaksowanym i przyjemnym. Nie zaszkodzi również bliskość pięknego Adriatyku.

Czego brakuje Ci w Kanadzie?Tak wiele. Oprócz rodziny i przyjaciół, widoków i dźwięków tęsknię za pozytywnym nastawieniem, życiem w wielkim mieście, możliwościami, jakie oferuje taki kraj jak Kanada. Zdecydowanie tęsknię za różnorodnością jaką jest Kanada i akceptacją wszystkich bez względu na pochodzenie, kulturę, orientację seksualną itp… Nigdzie indziej nie doświadczyłem takiego tygla kultur, które żyją w takim zjednoczeniu… to piękna rzecz.

Oczywiście brakuje mi też Tima Hortonsa. Otwartość ludzi. W Vancouver ludzie uśmiechają się do siebie przechodząc na ulicy lub gawędzą z zupełnie nieznajomymi, czekając za życia na kawę. Kanadyjczycy to super mili i słodcy ludzie, a te małe rzeczy odróżniają ten kraj od innych.

Czy masz jakieś rady dla każdego, kto myśli o powrocie do Chorwacji?

Nie porównuj. Jeśli zdecydowałeś się na skok i przeprowadzkę do Chorwacji (lub jakiegokolwiek innego kraju), bądź otwarty na nowe sposoby robienia rzeczy, nowe postawy i sposoby życia. Zrób swoje badania. Odwiedź wcześniej i poczuj to miejsce. Porozmawiaj z ludźmi, którzy tu mieszkają i poczytaj o kulturze. Żyje się tylko raz, najgorsze, co może się zdarzyć, to to, że się nie udaje, ale moim zdaniem zawsze było to o wiele lepsze niż zastanawianie się „a co, jeśli” ”

Plaża Veli Žal. Od ładnej po popularną, Veli Žal jest najczęściej odwiedzaną plażą w Mali Lošinj, uwielbianą zarówno przez singli, pary, jak i rodziny. Nagrodzony prestiżową nagrodą Błękitnej Flagi, Veli Žal jest obszarem przyjaznym dla środowiska z krystalicznie czystymi płytkimi wodami, graniczącym lasem sosnowym i najlepszymi udogodnieniami. Tutaj znajdziesz przebieralnie i toalety na ratowników, dostęp dla osób niepełnosprawnych oraz wypożyczalnie leżaków. Planując dzień na tym kamienistym odcinku, przygotuj się na aktywny czas grając w siatkówkę, koszykówkę i różne gry wodne. nowe wiadomości z Mali Lošinj

Plaża Zabodarski

Zabodarski to odległa skalista i żwirowa plaża z minimalnymi udogodnieniami, położona w pobliżu lotniska Lošinj. Chociaż do tego wspaniałego miejsca można dojechać samochodem, droga prowadząca na plażę nie jest w najlepszych warunkach. Jest jednak parking i toalety. Woda ma piękny niebieski odcień, a ponieważ nie robi się szybko głęboka, plaża jest idealna dla rodzin. Wokół są drzewa, które zapewniają cień przed gorącym popołudniowym słońcem.

Zatoka Čikat ma nowoczesny wygląd dzięki gruntownej renowacji w 2014 roku. Zatoka, będąca częścią lasu Čikat, jest obecnie najbardziej eleganckim miejscem w Mali Lošinj. Wynika to z promenady, hoteli, sklepów i restauracji. Ponadto są tu trzy plaże, którymi można się cieszyć. Jeden piaszczysty i dwa z kamykami i betonowymi miejscami do opalania. Możesz odwiedzić zatokę Čikat, aby po prostu opalać się nad spokojnymi wodami lub wziąć udział w licznych zabawach. Na przykład nurkowanie, windsurfing, tenis i jazda na rowerze.

Plaża Valdarke to jeden z tych przytulnych nadmorskich zakątków, o których można dowiedzieć się od miejscowych lub odkryć zupełnie przypadkowo. Położona na wschodnim wybrzeżu plaża jest ulubionym miejscem właścicieli psów. Podczas gdy są prysznice i toalety, jedynym innym obiektem jest stoisko z lodami, które jest otwarte od czerwca do września. Nawet przy niewielkich rozmiarach plaża jest idealna dla dzieci. Będąc w Valdarke, spróbuj włączyć dwukilometrowy spacer „Promenadą witalności”, ścieżką łączącą Mali z Veli Lošinj, w swoim planie dnia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz