Blachy dachowe w trakcie remontu lub też budowy dachu

Przybył czas na naprawę dachu, który w przeszłości pokryty był papą lub też blachą? Na pewno nie każdy z nas wie jak postępować podczas jego odnowy. Oto parę wskazówek jak trzeba w takim wypadku postępować. Naczelną działaniem jaką powinniśmy wykonać jest oczyszczenie starego pokrycia z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Jeżeli powstały na nim pęcherze należy je ponacinać, wysuszyć palnikiem gazowym a później podkleić.

Jeśli natomiast powstały fałdy, należałoby je naciąć i podkleić, lub w każdym calu je zlikwidować. Renowacje dachów z blachy dachowe można zrealizować użytkując współczesne preparaty. W takim wypadku wszystkie uszkodzone miejsca wypełniamy masą zbrojoną matą z włókna szklanego – przetestuj również kosz rynnowy. Na tak przygotowywane podłoże nanosi się za wsparciem pędzla preparat bitumiczny, którego zadaniem jest nasączenie i zmiękczenie papy. Solidność tego rozwiązania szacuje się na około 20 lat niemniej jednak nie jest to tania inwestycja. Następuje wiele sposobów renowacji dachów pokrytych papą w zależności od ich uszkodzenia, my przedstawiliśmy jedynie jeden z nich. Coraz więcej terenów zielonych, parków czy ogrodów przeznacza się dziś pod zabudowę.

Twórcy pap odszukali rozwiązanie tego problemu- wzbogacili własne oferty o kolejny produkt, a mianowicie o specjalną papę zgrzewalną sprzyjającą do izolacji dachów zielonych, która chroni dach przed przerostem korzeni roślin. Blacha do dachów zielonych składa się aż z dziewięciu powłok (od dołu): podłoże betonowe wykonane ze spadkiem; impregnat; blacha podkładowa; blacha odporna na przerastanie poprzez korzenie roślin; mata kumulująca wodę; mata drenażowa; mata filtracyjna; warstwa wegetacyjna; strefa roślin. Blacha tego rodzaju nie jest niemniej jednak przeznaczona do hodowania wszystkich typów roślin, wybierając je musimy wziąć pod uwagę ich łatwość aklimatyzacji oraz w głównej mierze wartość możliwego obciążenia konstrukcji dachu. Ogromną zaletą tego rodzaju blachy dachowe jest między innymi znacząca odporność poszczególnych warstw na szkodliwe warunki atmosferyczne oraz asekuracja przed niedociągnięciami mechanicznymi. Miejmy nadzieję, że towar ten w najbliższej przyszłości będzie cieszył się większą popularnością, ponieważ któż z nas nie pragnąłby mieć kawałka zieleni i spokojnego miejsca do odpoczynku wyłącznie dla siebie?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz